אירועים

באוגוסט 2015, יום השנה הראשון ללכתה בטרם עת של קרן קיימה העמותה את התכנסותה הציבורית הראשונה בערב רב משתתפים. מטרתו העיקרית של הארוע היתה לחשוף את מיזם "כפר חי" בפני הציבור הרחב, להביא לידיעתו את פעילות העמותה ומטרותיה ולאפשר לאנשים להזדהות עם רעיונותיה ודעותיה של קרן שהינחו אותה כל חייה.

עמותת אמבר-קרן פועלת על מנת ליצור מגוון רחב של אירועים ופעילויות, בין היתר:

פסטיבלים שונים כגון "חי ואדם" ו"מלאכות קדומות", חוגים כגון "אמבר בצהרונית", הרצאות טיולים ועוד.

הרצאות

העמותה שמה לעצמה מטרה להפיץ את הרעיונות לקירוב קהילות וקבלת האחר כשווה, בד בבד עם גיוס הקהילה לקידום המיזם. ההרצאות ניתנות ללא עלות והן מלוות בכיבוד ושי קטן. סה"כ ניתנו בשנת 2015 חמש הרצאות, למועדון קתרוס גיל הזהב, למועדון ליונס, לעמותת של"מ שליד המתנ"ס, למתנדבות זה"ב בגן ולנציגי שכונת גבעת הסלעים.

חוג אמבר בצהרונים

חוג אמבר קרן בצהרונית החל את פעילותו ב-4 בנובמבר 2015, מטרתו להציג בפני הילדים, את "כפר חי" ולקרב אותם לעולם החי שבסביבתם. הפעילות מעורבת בחוויה, משחק ויצירה, קוצרת שבחים. מנהלת הצהרונית, זיווה צדוק והאחראית הגב' אביבה מדווחות על הנאה רבה בקרב הילדים והצוות. התקיימו מפגשים ויצירה בנושאים:
1. סביבת המגורים הטבעית שלי.
2. הדדיות בטבע.
3. האם יש מפלצות באגם.
4. משאלות לב, האם הם מתגשמות.
5. התנהגות בעלי חיים בטבע, מה זה אומר?
6. רגשות ותחושות.
7. דו חיים, במים ובאדמה.
8. מה יש בעציץ שלי?
9. הדדיות בין האדם לחי בסביבתו.
10. מה אני לוקח איתי בסיום השנה.

חי ואדם

במתחם ייחודי זה יחיו בעלי החיים בסביבתם הטבעית ככל האפשר. באמצעות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובתי גידול מותאמים, ניתן היה לעקוב אחריהם ללא הפרעה לאורח חייהם. במתחם תתקיים פעילות חינוכית, למידת חקר ופעילות טיפולית באמצעות בעלי החיים. בנוסף, יתארחו משפחות ומבקרים – כל זאת תוך שמירה על כבודן ופרטיותן של החיות.